عصردیدنی

در حال بارگذاری...

عصردیدنی

ثبت نام

دسته‌بندی نشده - 29 تیر 1401

لوگو عصردیدنی از کجا آمده؟

دیدن: از گذشتگان دور در کل دنیا چشم و دیدن و مبحث نگاه کردن، برای تمام انسان‌ها مهم بوده و شاید بتوان به جرات اداعا کرد که تمامی پیشرفت‌های بشر بر اساس دیدن شکل گرفته است. از ساخت سرپناه تا آسمان خراش‌های غول آسا و از تبر تا اسلحه و هواپیما و هلی‌کوپتر و فضا پیما. شاید دیدن یک پشه باعث خلق هلی‌کوپتر شده و یا دیدن دقیق یک سنجاقک.

به فرهنگ مصر هم اگر برگردیم: چشم دریچه ورودی روح است.

حالا در ایران هم دید و بازدید و شب نشینی طولانی و سله رحم، قصه دراز دارد.

پس انتخاب من:

حالا کمی به هدف نهایی بنگریم، کمی دوراندیش‌تر و هدفمند‌تر اگر باشیم، تارگت نهایی این ایونت‌های دوستانه به پیشرفت و بسیط شدن می‌انجامد.

شاید بتوان نام جهان ‌شمول بر آن گذاشت. کسی چه می‌داند شاید فردا روزی، حتی به کشورهای همسایه مثل ترکیه و امارات و حتی اروپا کشید.

پس اگر باهوش باشم باید دید وسیع‌تری در طرحم داشته باشم.

از جهت دیگر، هدف بعدی این ایونت‌ها، قوی تر شدن در کنار هم است.

در طرحم ته مایه دید و بازدید شرق را آوردم ولی کمی هم آن‌طرفی اگر ببینم، انصاف نیست برای قدرت و معروفیت و محبوبیت از مکبث کمک نگیرم.

ناسلامتی میخواهم جهان شمول نگاه کنم. پس در یک کلام می‌رسم به:

خوب حالا برای اینکه واقعا دیزاین کرده باشم، از طراحی و دستم کمک می‌گیرم. اصلا دستی که باشد، حس صمیمیت و دوستانه بودن هم می‌دهد.

ناسلامتی مدعی طراحی هستم و چند ماهی کلاس استاد ممیز را یدک می‌کشم. پس با یک ترکیب جذاب تر می‌توانم تاج را جای مژه بگذارم، طرح را با ماژیک بزنم و بشود:

خوب این شد یک نشانه عالی. ولی کمبود یک نوشتار حس می شود.

فارسی که کاملا خوانا فقط یک اصلاح برای فونت دیفالت را کافی می ‌دانم چون خوانایی مهم است. ولی در جهان شمولی، باید یادم نرود که شاید یکو دست خارجی هم اضافه شد. حداقل بداند یک رویداد دوستانه است پس می‌روم سراغ کلمه ایونت.

حالا ایونت را با حرکت دائم و عدم سکون و رفتن به سمت ایونت ترکیب می‌کنم. آها، یادم آمد. سال 2018 در بیینال اکوادور مقام اول زیرگروه ترامپیسم شدم. طرحش چقدر به کارم می‌آید:

پس یک نوشتار لاتین هم اضافه می‌کنم و به نظرم توانستم معنی کامل را برساند.

می‌ماند: رنگ

آن هم که رنگ سازمانی است و با یک قطره چکان کد رنگ را در می آورم و به نظرم کار درآمده است.

یاشار مشیرفر دو روز مانده به زمستان 1400

بایگانی تاریخ خورشیدی

دسته‌ها

اطلاعات

مشاهده بلاگ

نوشته های مرتبط

No posts found